O nas
Zmieniamy się dla Państwa! Już mogą  Państwo odkryć Centrum Wypoczynkowo-Sportowe Jaworzynka na nowo!
Aby śledzić zachodzące w obiekcie zmiany, zachęcamy do śledzenia naszych aktualności.
Beskid Śląski

Wieś Jaworzynka położona jest w Beskidzie Śląskim, którego krajobraz tworzą kopulaste góry i niewielkie stromizny. Średnia wysokość , na jakiej położona jest Jaworzynka , wynosi 790 m n.p.m. O wyjątkowości tej części Beskidu Śląskiego, a w szczególności Jaworzynki świadczy fakt , że przebiega tędy kontynentalny dział wód. Wypływająca stąd rzeczka Czadeczka wpada do Skaliczanki, a dalej przez Wag i Dunaj do Morza Czarnego. Lewobrzeżny dopływ Olzy - rzeka Olecka wpływa poprzez Odrę do Morza Bałtyckiego.
W południowej części wsi, na Trzycatku, znajduje się trójstyk granic Polski, Czech i Słowacji. Południowymi zboczami Jaworzynki przebiegała kiedyś granica celna pomiędzy Austrią i Węgrami. Na trakcie łączącym oba państwa władze habsburskie wybudowały w 1802 roku , niewielki, parterowy budynek murowany, w którym mieścił się urząd celny ze strażą, zwaną ,,jegrami’’. Był to trzydziesty budynek na ówczesnej granicy i od gwary ludowej, zabarwionej wpływami języka czeskiego - ,, trzycet’’ otrzymał nazwę Trzycatek. Nazwa ta jest używana do dnia dzisiejszego i chociaż powinna odnosić się tylko do numeru 89 (czyli adresu CWS Jaworzynka ) to rozpowszechniła się tak mocno, że obejmuje cały przysiółek Szkawrany.
Centrum Wypoczynkowo Sportowe
Znajdujące się w Jaworzynce Centrum Wypoczynkowo- Sportowe to doskonała baza sportowo-wypoczynkowa z pełnym zakresem usług. Oferujemy 140 miejsc noclegowych w 1-4 osobowych pokojach wyposażonych w komfortowe łóżka, TV, Wi-Fi oraz łazienki z pełnym węzłem sanitarnym. Do dyspozycji gości oddajemy także restaurację oferującą wspaniałe regionalne potrawy.

Ośrodek posiada również salę konferencyjno-bankietową, która jest doskonałym miejscem na organizowania imprez, sympozjów, konferencji i różnego rodzaju spotkań. Niewątpliwie, największymi atutami hotelu jest sala gimnastyczna, parking (również dla autokarów). Dodatkowo na terenie ośrodka znajduje się zadaszona wiata z ławeczkami i stolikami przystosowana do organizacji imprez plenerowych, spotkań przy grillu.
Jaworzynka
Centrum Wypoczynkowo-Sportowe

Jaworzynka 89
43-476 Jaworzynka
gm. Istebna

49°31'29.2"N 18°51'27.5"E
Rezerwacje

33 855-66-25
694 464 990
recepcja@jaworzynka-sport.pl