Jaworzynka Sport, Jaworzynka
, Jaworzynka
Przyjazd
Wyjazd

Wioska Saunowa

Rytuały saunowe, kąpiele saunowe, tężnia, wypoczywalnia

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych Gości podjęliśmy kolejną inwestycję jaką jest WIOSKA SAUNOWA. Będzie to strefa relaksu dla osób, które potrzebują wyciszenia, odprężenia, dla tych, którzy chcą poznać i doświadczyć dobrodziejstw jakie dają kąpiele saunowe, oraz dla wprawionych, zagorzałych sauniarzy. 

Co dokładnie znajdzie się w naszej Wiosce?

Ścieżka Kneippa - dla osób, które lubią spacery. Namiastka spaceru brzegiem morza czy oceanu.
Lecznicze spacery w wodzie zostały nazywane ścieżkami Kneippa – od nazwiska bawarskiego księdza propagującego w XIX wieku wodolecznictwo. Zabieg polega na 10 minutowych spacerach w nieckach wypełnionych ciepłą (około 40-50 stopniową) i zimną (około 8-10 stopniową) wodą. Niecki wyłożone są kamieniami, które dodatkowo podczas spaceru pobudzają receptory w stopach. Naprzemienne brodzenie w ciepłej i zimnej wodzie (zabieg zawsze kończymy na zimnej niecce), poprawia krążenie, pomaga w niwelowaniu bólu głowy, migrenach jak również zwiększa odporność. Zabieg nie ma praktycznie żadnych poważniejszych przeciwskazań.

Sauna sucha – najpopularniejsza, którą można spotkać w niemal każdym obiekcie SPA&Wellness. To sauna wymagająca. Niestety nie jest dla każdego, ponieważ panuje w niej wysoka, sięgająca 95 stopni Celsjusza temperatura, a wilgotność kształtuje się na poziomie 10%. Przed wejściem do sauny należy skorzystać z prysznica, jak również odpowiednio się nawodnić. Rekomenduje się trzy około 5-15 minutowe (w zależności od stanu zdrowia i doświadczenia w saunowaniu) wejścia pomiędzy którymi należy wziąć zimny prysznic. Kąpiel saunowa jest idealnym remedium na złagodzenie codziennych nerwów, przemęczenia, sposobem pozbycia się toksyn i poprawy funkcjonowania układu krążeniowo-oddechowego.

Sauna IR – infrasauna – technologia oparta na wykorzystaniu promieniowania podczerwonego rekomendowana osobom, które chciałyby, ale nie mogą korzystać z sauny suchej z uwagi na zbyt wysoką temperaturę, ponieważ w tej temperatura wynosi 35-45 stopni.

Sauna sucha przeznaczona do rytuałów saunowych - wprawionych sauniarzy, jak i osoby które mają już doświadczenie w saunaniu zapraszamy do wzięcia udziału w rytuałach. Wykonywany przez saunamistrza seans przy użyciu specjalnie skomponowanych nut zapachowych olejków eterycznych i odpowiednich technik wachlowania zwiększa przegrzanie organizmu. Cereminii towarzyszy odprężająca muzyka wprowadzająca w stan głębokiego relaksu.

Łaźnia parowa - kąpiele w łaźni to łagodniejsza forma saunowania ponieważ panuje w niej stosunkowo niska, bo około 45 stopniowa temperatura, a maksymalny poziom wilgotności sięga 100%. Tego typu kąpiele znajdą uznanie szczególnie wśród kobiet z uwagi na nawilżający i odmładzający efekt działania na skórę. Podobnie jak w saunie suchej, sugeruje się 2-3 seanse z przerwami na prysznic. 

Wypoczywalnia i tężnia solankowa - dla reaksu po kąpielach saunowych

Oczywiście nie zabraknie jacuzzi.

W recepcji Wioski udzielone zostaną informacje dotyczące zasad i bezpieczeństwa korzystania z poszczególnych domków. W recepcji będzie można zakupić kosmetyki pielęgnacyjne jak i soki oraz napoje.

 

Oferty specjalne

Happy spring! Trzecia noc za pół ceny!
od 92 /os./noc
od 92 /os./noc

Przedłuż sobie weekend w górach! Trzecia noc za pół ceny!

Szczegóły oferty

Happy spring! Trzecia noc za pół ceny!

Happy spring!
od 220 /noc
od 220 /noc

Weekend w górach w kameralnym obiekcie w okolicach miasta Wisła

Szczegóły oferty

Happy spring!

WIOSENNA PROMOCJA
od 187 /noc
od 187 /noc

Wiosenny wypoczynek w górach

Szczegóły oferty

WIOSENNA PROMOCJA

Happy Summer! Trzecia noc za pół ceny!
od 549 /pobyt
od 549 /pobyt

Wakacyjna oferta specjalna dla tych, którzy nie mogą wyjechać na długi urlop.

Szczegóły oferty

Happy Summer! Trzecia noc za pół ceny!

Happy Summer! Wakacyjny weekend w górach
od 220 /noc
od 220 /noc

Wakacje w górach! Zapraszamy do Jaworzynki, miejscowości niedaleko miasta Wisła

Szczegóły oferty

Happy Summer! Wakacyjny weekend w górach

Wakacje w górach
od 208 /noc
od 208 /noc

Bezpieczne wakacje w Polsce w kameralnym obiekcie w górach niedaleko Wisły

Szczegóły oferty

Wakacje w górach

Oferta standard
od 210 /noc
od 210 /noc

Odetchnij w górach.

Szczegóły oferty

Oferta standard

Zobacz wszystkie

Jaworzynka 89,
43-476 Jaworzynka, Polska

Zobacz na mapie
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco z naszymi promocjami i ofertami specjalnymi.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij